תשע"ג אאוט – תשע"ד אין

תשע"ג

שנת תשע"ג. היית לי שנה מטלטלת במיוחד. אני מסיימת אותך אחרת לגמרי מאותה אישה שהייתי בתחילתך. אני מקווה שהשינוי הוא לטובה.

היית שנה שבעיקר לימדה אותי. לפעמים קשה לי להכיל כל מה שלמדתי אצלך. כמו גלגל ממש ממש ענק העלית אותי לגבהים חדשים והורדת אותי לתהומות בהם התקשתי לדמיין אפילו את הדרך חזרה. אבל, למדתי. מהכל ומכולם למדתי.

לימדת אותי שלא כל האנשים טובים ונחמדים. ובעיקר לא כולם מונעים מנתינה. לימדת אותי שאני יכולה להם, יכולה לשרוד את הפגיעה ולהמשיך הלאה קצת יותר מחוזקת וטיפה פחות רגישה. נתת בי עוז ואומץ לעשות צעד ששינה את כל מערך חיי ובעקבותיו אני לומדת לחיות מחדש. אחרת. טוב.

לימדת אותי גם שזה בסדר לעשות למעני. בפעם הראשונה עשיתי למען עצמי והתחלתי ללמוד. הייתי חלק מקבוצת אנשים כמוני, שאוהבים לכתוב, שמכבדים את המילה הכתובה. הכנסת לחיי גם אנשים שהעשירו את הידע שלי, תמכו בכישרון שאף פעם לא הרגשתי שיש לי.

הכרת לי אנשים חדשים שחלקם בתוך ליבי ולנצח יישארו שם ואחרים היו אורחים בחיי, וזה בסדר גמור שימשיכו הלאה. מאלה ומאלה למדתי, לימדתי את עצמי, תהיתי, ניסיתי, טעיתי ואני ממשיכה.

לימדת אותי ללמוד. מהכול ומכולם אני לומדת. למדתי מאלה שפגעו בי, שכך אני לא רוצה להיות. ואני יודעת מה לעשות כדי לא להפוך לכזאת. למדתי שלא כולם אנשים שמתחשבים ברגשות של אחרים, לימדת אותי שאני נאמנה לעצמי ולא אוכל אף פעם להוציא את הרגש מכל מעשה שאני עושה. וזה בסדר. זו אני. לטוב ולרע.

קידמת אותי טכנולוגית.  התחלתי אותך עם 31 חברים בפייס בוק ואני מסיימת אותך עם 105!!, בהשראת הלימודים יצרתי בלוג בו אני משתפת את כל מי שרק רוצה בחוויות ילדות שלי ושל בניי. ובעתיד אולי אכתוב שם עוד דברים, מליבי ללב קוראיי. קניתי טלפון גלקסי, שמשמש אותי להכל חוץ מלדבר בו (מה לעשות לוקח לי זמן להבין איך מחייגים ומה עושים שם J), יש לי אתר ואני כל הזמן חושבת עליו. כל המילים האלה, בלוג, אתר, גלקסי היו זרות לי לפנייך שנת תשע"ג, והיום הן חלק מהשגרה שלי.

אני משחררת אותך תשעג, בלי חרטות, בלי כעסים. גם את זה למדתי, לשחרר ולהמשיך הלאה. נכון, אני עדיין מתקשה, אבל פתחת לי את הדלת ונכנסתי, אני לא רוצה לחזור אחורה למה שהיה.

לקראת החג התקשרתי, סימסתי, התכתבתי עם כל אוהביי ואהוביי באיחולים לשנה הבאה עלינו לטובה, אבל היום, ביני לבינך, אני אומרת לך שלום תשעג, וברוכה הבאה תשע"ד. מאחלת לנו שביני לבינך לא יהיו סודות, את יכולה לסמוך עלי שאעשה כמיטב יכולתי כדי שאת תהיי מדהימה ותממשי את הפוטנציאל שבך, ואני סומכת עליך שתהיי לי קלה, תעזרי לי להחליט נכון ותכניסי לחיי אנשים שמפיצים רק אור על סביבתם.

שנה, תהיי טובה! תודה.

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.